بشقاب دیوارکوب سفالی

دیوارکوب سفالی (بشقاب) معرفی و تاثیر آن در دکوراسیون منزل

دیوارکوب در تزیین دکوراسیون داخلی منزل تاثیر بسیار زیاد و شگرفی را دارا میباشد. دیوارکوب ها بخصوص بشقاب دیوارکوب طرفداران خاص خودش را دارد بخصوص در دکوراسیون مدرن که به تزیینات داخلی خانه راه پیدا کرده است. گروه آلتین مارک نیز با توجه به درخواست بسیار مشتریان عزیز تصمیم بر آن گرفته تا از هنرمندان این هنر زیبا کمک بگیرد تا محصولات هنری دیوارکوب بخصوص با سبک مینیمال و مدرن را در سایت راه اندازی کند.

دیوارکوب سفالی (بشقاب) معرفی و تاثیر آن در دکوراسیون منزل

سبکهای بشقاب دیوارکوب دکوراسیون:

بشقاب های دیوار کوب تاریخچه ای طولانی دارند که امروزه از انها بصورت لوازم دکوری و تزیینی بیشتر استفاده میشود. این هنر به آسیای شرق دور (چین و ژاپن) متعلق دارد که میتواند سبکهای مختلفی اجرا شود بخصوص در سبک چینی، ژاپنی و هندی بطوری که هر مشکل پسندی میتواند از بین تمامی آنها طبق سلیقه خود سبکی را برای تزیین خانه خود انتخاب کند. و البته افراد زیادی امروزه سبک مینیمال را میپسندند که براحتی میتوانند طبق سلیقه خود انتخاب و خرید کنند. در واقع تزیین دیوار با بشقاب دیوارکوب محدود به سبک و سلیقه خاصی نیست . دکوراسیون فضایی که در آن قرار دارید نشانگر سلیقه و باورهای شما ست. پس می توان با انتخابهای درست آنچه را در ذهن و روح خود دارید مهمان چشمهای خود و دیگران کنید.

دیوارکوب سفالی

مناسب سلیقه های مختلف

گاهی افراد به خصوص خانم ها دوست ندارند سالها یک دکوراسیون داشته باشند. حتی یک تغییر کوچک برای رضایت و شادی آنها کافی است. برخی اوقات یک تغییر خلاقانه فضای خانه را کاملاً تغییر می دهد. تزیین با دیوارکوب فضا و دکور خانه شما را کاملاً تغییر می دهد. تصاویر طبیعی و ساده و نیز سبک مدرن بر روی این بشقاب ها مورد استقبال سلیقه های مختلف است.

بشقاب های دیوارکوب را کجا نصب کنیم

مسئله ای که در رابطه با این بشقاب های دیوارکوب در دکوراسیون مطرح می شود این است که این زیباهای دلبر را کجا می توان نصب کرد؟ برای این منظور بهتر است که دقت نظر داشت و به فضاهای داخلی خود که قصد تزیین آنها را داریم به خوبی توجه کنیم تا بتوانیم بهترین جایگاه را برای این بشقاب های تزیینی در نظر بگیریم. مثلا اگر تصمیم دارید که بشقاب های دیوارکوب را در اتاق نشیمن خود نصب کنید شاید بهتر باشد که به بالای دیوار شومینه ی خود نگاهی بیندازید. پس نکته ی مهمی که در تزیین دیوار با بشقاب دیوارکوب باید در نظر بگیریم این است که ابتدا نقطه ی کانونی فضا را پیدا کنیم و سپس بر اساس آن اقدام به نصب تزیینات روی دیوار کنیم. رنگ بشقاب های دیوارکوب را طوری انتخاب کنید که با دیگر وسایل شما هماهنگی و هارمونی خوبی داشته باشد تا بتوانید فضایی ایده ال برای خود بسازید. یادمان باشد که تنها جایگاه نصب بشقابها فقط دیوارهای اتاق نشیمن و پذیرایی نیست. دیوارهای خالی راهروها و دیگر دیوارهای خالی مانده منزل حتی دیوار قسمت نهار خوری می توانند میزبان اصلی برای این مهمان زیبا باشند.

گاه پیش می آید که این زیباهای تزیینی یادگاری از نسلهای پیشین در اقوام ما می باشند که امروزه به دست ما رسیده اند. و می توانند نقش تاثیر گزاری در تزیین برای ما ایفا کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که اگر طرحی سنتی در بین این بشقاب های دیوارکوب دارید سعی نمایید که آن را به خوبی با وسایل دیگرتان هماهنگ سازید چرا که بشقاب دیوار کوب سنتی در فضایی مدرن و فانتزی نمی تواند قدمت و زیبایی خاص خودش را به نمایش بگذارد.

دیوارکوب سفالی (بشقاب) معرفی و تاثیر آن در دکوراسیون منزل

جنس ،رنگ و طرح تزیینات بشقاب دیوارکوب دکوراسیونی

برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه باید بتوانیم انتخابی درست از جنس و رنگ بشقاب ها ی دیوارکوب داشته باشیم.مثلا طرحهای متنوعی مانند طرح گل سرخی شاه عباسی گل مرغی و… برای سنتی نشان دادن محیط بسیار جذاب و دلنشین می باشد.بعضی از بشقاب های دیوارکوب دکوراسیون با خمیرهای آلمانی به نام فیمواستدلر تزیین شده اند. جنس بشقاب های دیوارکوب مختلف می باشد مثل حصیری، سفالی، مسی ، مینا کاری نقره و… که با هنر دست یک هنرمند عاشق باظرافت چشم نوازی طراحی شده اند. طرحهای مینیاتوری، تصاویر هندسی ، سبکهای مدرن و اسلامی هر کدام جلوه ی ویژه ای به دکوراسیون فضای شما خواهد داد. هر بشقاب می تواند نمایانگر آداب مذهب ،سلیقه و یا حتی سمبلهای مقدسی از مکانهای مختلفی باشد. حتی بشقابهای دیوار کوبی با درج نامهای مقدس امامان هم جزیی از بشقاب های دیوارکوب دکوراسیون می باشد که مورد استقبال افراد قرار دارد.

بشقاب های دیوارکوب سنتی می تواند با رنگهای فیروزه ای و سبز آبی جلوه ی خاصی به فضای مورد نظر شما بدهند.در باورهای قدیمی می گویند که رنگ فیروزه ای عاملی خنثی کننده برای انرژیهای منفی می باشد. یا اینکه رنگ قرمز نشانه ی سر زندگی و تحرک است.

چیدمان دیوارکوب

ایده ی هایی متفاوت برای تزیین دیوار با بشقاب های دیوار کوب

این زینتی های ارزشمند چنان چشم نواز و روح پرورند که می توانند سبکی خاص به فضای مورد نظر شما دهند. یک ایده ی جالب می تواند این باشد که شما تاریخ خاصی را که برایتان یاد آور روزی رویایی و منحصر به فرد است (روز تولدتان، روز تولد فرزندتان یا روز ازدواجتان و…) را در نظر بگیرید و آن را روی بشقاب ساده ای نقاشی و طراحی کنید و این تقویم خاص را که نمایانگر روزی باشکوه در زندگیتان می باشد را به خود هدیه دهید و از دیدن آن روی دیوار فضای مورد نظرتان غرق لذت شوید. ایده ی زیبای دیگر این است که می توانید طرح خاصی را به صورت متناوب روی تعدادی از بشقابها بکشید و سپس آنها را به صورت متناوب و حالت پازل روی دیوار مد نظر خود نصب نمایید و با چیدمانی زیبا هماهنگی خاصی در تزیین فضای مورد نظرتان ایجاد کنید. یا حتی این کار را برای یک دوست عزیز انجام دهید و سوپرایز ویژه ای برایش تدارک ببینید. سوپرایز منحصر به فردی که قطعا او را بسیار خوشحال خواهد کرد. و او همواره با دیدن این هدیه ی خاص شما را تا ابد در ذهن و قلب خود به عنوان یک هدیه دهنده ی شیک و ایده پرداز جذاب در نظر خواهد داشت.

مدل‌های خاص انتخاب کنید

در برخی از تابلوها واقعا خلاقیت‌های خاصی نهفته است، به عنوان مثال، شما می‌توانید بشقاب‌های دیوارکوبی با طرح تقویم انتخاب کنید. این مدل می‌تواند علاوه بر این‌که در زیبایی نقش داشته باشد، به عنوان یا سالگرد یک اتفاق خاص نیز کاربرد داشته باشد.

به تناسب طرح با پس‌زمینه دیوار توجه کنید

دقت کنید که طرح بشقاب با پس‌زمینه دیوار شما متناسب باشد. یکی از مهم‌ترین المان‌ها در طراحی دکوراسیون تناسب رنگ‌ها هستند. اگر بتوانید رنگ‌های متناسبی انتخاب کنید، جذابیت تابلوهای شما چندین برابر خواهد بود. اگر از کاغذ دیواری استفاده می‌کنید، حتما طرح بشقاب‌ خود را ساده انتخاب کنید تا دیوار خیلی شلوغی نداشته باشید. هم‌چنین از انتخاب رنگ‌های متضاد خودداری کنید.

می‌توانید از طرح‌های تناوبی یا چند تایی استفاده کنید

این روزها هنرمندان از طرح‌های متناوب برای بشقاب‌های دیوار کوب استفاده می‌کنند. در بالا نیز شاهد نمونه‌ای از این تصاویر بودید. منظور از طرح‌های متناوب طرح‌هایی هستند که در کنار یکدیگر یک تصویر واحد را می‌سازند. به عنوان مثال، در چند بشقاب متفاوت بخش‌های مختلفی از یک درخت به تصویر کشیده می‌شود و سپس با قرار دادن آن‌ها کنار هم تصویر درخت روی دیوار نقش می‌بندد.

بشقاب سفالی و سرامیک

بشقاب‌های دیوارکوب از دو جنس سرامیک و سفال تهیه می‌شوند

سفال به ساخت اشیا و ظروف از خاک رس گفته می‌شود و سرامیک به هر چیزی گفته می‌شود که در مواجهه با حرارت تغییر ماهیت می‌دهد. از همین رو می‌توان سفال را نوعی از سرامیک دانست که ماده‌ی اصلی آن خاک رس است. سرامیک فقط از خاک رس نیست بلکه با فرمولاسیون پیشرفته تر از چند نوع خاک و مواد معدنی غیر فلزی، به شکل دوغاب (خمیر رقیق) در می آورند و این دوغاب را در قالب‌های مخصوص ریخته و اصطلاحا قالب می‌زنند که به آن ریخته گری هم می‌گویند و بعد در کوره با دمای بالا پخته می‌شود. ظروف سفالی چون با چرخ یا دست تهیه می‌شوند معمولا نسبت به سرامیک ضخیم‌تر و سنگین‌تر هستند و چون دمای کمتری برای پخت آن‌ها استفاده می‌شود استحکام کمتری دارند. ظروف سرامیک با دوام تر از ظروف سفالی هستند، زیرا به خاک این ظروف، کمی شیشه و مواد دیگر اضافه شده تا مقاومت آن را بالا ببرد. عمولا بشقاب‌هایی که از جنس سفال هستند.

بشقاب دیواری

ایده هایی برای استفاده از بشقاب ها بر روی دیوار

آشپزخانه ها و فضاهای ناهار خوری: استفاده از بشقاب در آشپزخانه و ناهارخوری ها کاملا بجاست، چراکه آنها بشقاب هستند !! می توان از بشقاب های با طرح های مختلف (گلدار یا طرح میوه و …) در فضای ناهارخوری یا دیوار آشپزخانه استفاده کرد. بشقاب با رنگ های مختلف بر روی دیوارهای با رنگ خنثی یا تیره، به دیوار جلوه خوبی می دهد (رنگ بشقاب ها می تواند هم با رنگ آشپزخانه همخوانی داشته باشد و هم همخوانی نداشته باشد).

سایر فضاها

از بشقاب ها می توان برای تزیین دیوار اتاق نشیمن، راهروهای ورودی منزل و حتی اتاق خواب ها استفاده کرد. بشقاب های گلدار و همخوان (با سایزهای مختلف) نمای خوبی به خانه می دهند. بشقاب های رنگی که با دست بر روی آن ها نقاشی شده است و طرح هایی که با هم همخوانی ندارند، برای فضاهای مدرن کاربرد دارند. در واقع از بشقاب ها می توان برای هر نوع دکوراسیون داخلی استفاده کرد، نکته اینجاست که چگونه رنگ و سایز بشقاب ها انتخاب شده و چیده شود.

دیوارکوب سفالی (بشقاب) معرفی و تاثیر آن در دکوراسیون منزل

بزودی طرحهای جدید و خاص دیوارکوب در محصولات سایت اضافه خواهد شد.

‫0/5 0 نظر