سفارش ساخت تندیس

سفارش ساخت تندیس

تاریخچه ساخت تندیس

چند ده هزار سال از ساخت تندیسهای اولیه میگذرد. تندیس ها ابتدا بصورت مجسمه هایی بودند که توسط پیکر تراشان تراشیده شده و با فرم مورد نظر ساخته میشدند. مجسمه های ساخته شده هم برای تقدیر و ستایش اشخاص بزرگ جامعه ساخته میشد. اما برخلاف قرون گذشته در قرن اخیر به کلی کاربرد تندیسها تغییر کرد. برای اولین بار سال 1929 آکادمی علوم و هنرهای سینما قصد داشت تا جوایزی را به بهترین های سینما در عرصه های مختلف اهدا کند. برای همین منظور جورج استنلی که از مجسمه سازان معروف بود مامور شد تا با کمک ساچین اسمیت، طرحی از سدریک گیبنز را بصورت تندیس بسازد. همین کار مجسمه ساز باعث شد تا نام جورج استنلی در تاریخ سینما ماندگار شود. از آن تاریخ به امروز همچنان جایزه اسکار بصورت ثابت مانده است. به نفرات برتر در عرصه های مختلف هر ساله تقدیم میگردد. بدین گونه بود که استفاده از تندیس در تقدیر و گرامیداشت افراد باب در زمینه های گوناگون شد و ا به امروز ادامه دارد.

تندیس‌های بین المللی و داخلی
در سطح کشوری و بین المللی جشنواره های متعدد معتبری وجود دارد که تمامی آنها با تندیص خاص خودشان شناخته و معروف هستند. به عنوان مثال نخل طلایی و همچنین جایزه اسکار نمونه ای از صدها جوایز خاص بین اللملی در عرصه سینما میباشند. همچنین در بخش ورزش نیز بصورت تندیس جوایز متعددی وجود دارد که کفش طلا، توپ طلا و دستکش طلا از نمونه تندیس ها در رشته فوتبال میباشند. این تندیس ها بصورت چشم نواز طراحی ساخته و به بهترین دروازه بان، آقای توب و بهترین بازیکن اهدا میشود.
در داخل کشور عزیمان ایران نیز در جشنواره های معتبری مثل فجر که جشنواره هنری میباشد هر ساله به نفرات و آثار برتر سیمرغ بلورین اهدا میشود.
همچنین علاوه بر جشنواره فجر، انواع جشنواره ها در زمینه های مختلف برگزار میشود که هد کدام تندیس ها و یادبودهای ویژه و خاص خودشان را دارند. از جمله این جشنواره ها میتوان به جشنواره خوارزمی، فیلم رشد، طوبی، موسیقی فجرو… نام برد.

انواع تندیس و چگونگی ساخت آن:
اواع مختلف تندیس در طرحها و جنس های مختلف وجود دارد که از نظر مدل و نوع سفارش و مواد اولیه آن متفاوت میباشد. جدیدترین و انعطاف پذیرترین نوع جنس تندیس امروزه از پلکسی ها ساخته میشود و بسیار رواج دارد. این نوع تندیس ها طرح اولیه شان توسط کامپیوتر طراحی و با دستگاه پیشرفته لیزری برش داده میشوند. همچنین تندیس های چوبی که از ام دی اف 3 میل در انواع رنگ ها و طرحها وجود دارد که در ساخت تندیس ها مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین ترکیب چوب و پلکسی نیز میتوان تندیس های بسیار زیبایی را خلق کرد که از نظر قیمتی نیز مناسب باشند.
همچنین مواد دیگری نیز مانند فلزات (آهن و سرب و…) و چوب طبیعی نیز از قدیم الایام در ساخت انواع تندیس ها مورد استفاده قرار میگیرند.
تندیس های ساخته شده با پلکسی و چوبی (MDF 3mm) بعد از اینکه توسط کامپیوتر طراحی شد به مرحله برش ارسال میشود که در مرحله توسط دستگاههای لیزر پیشرفته با دقت بالا به دت هر چه تمام برش داده شده و اجزای آن با چسب مخصوص وصل شده و در نهایت کار نهایی آماده تحویل میشود. مواد اولیه مورد استفاده در تندیس که پلکسی باشد یا چوب و یا لفیق آن دو با توجه به نوع و مدل تندیس و همچنین هزینه تمام شده میتواند متفاوت باشد و باعث خلق آثار و یادبودهای بسیار زیبا شود.

درباره تندیس پلکسی گلس و MDF
از جدیدترین و زیباترین جنس تندیهای موجود میتوان جنس پلکسی گلس را نام برد که به خاطر جنس بدنه آن اینگونه نامگذاری شده است. تندیس از جنس پلکسی گلس با قابلیت چاپ بسیار بالایی که دارد و همچنین داشتن تنوع رنگ برای نوشتن متن و ساخت بدنه برای تقدیر و گرامیداشت افراد و سازمانها و شرکتها بسیار مناسب بوده بطوری که در موارد متعدد کاربرد دارد. عموما این نوع تندیسه از دو قسمت پایه و بدنه تشکیل میشوند. البته جنس پایه و بدنه را میتوان باز تماما پلکسی گلس یا چوب و یا تلفیقی از دو درست کرد.

سفارش ساخت تندیس

کاربرد تندیس با جنس پلکسی گلس , MDF
تندیس های ساخته شده با پلکسی بسیار انعطاف بالایی دارند و میتوانند در انواع مناسبتها مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین لوگو یا نام تجاری و حتی متن مورد نظرتون را میتوان در بدنه تندیس بصورت دو بعدی یا سه بعدی و همچنین بر روی ورقه مولتی استایل طلایی یا نقره ای و یا مسی بر روی پایه حک کرد. اکثرا بدنه تندیس ها بیشتر به لوگو یا نام سازمان و یا مناسبت تعلق میگیرند و متن یا اسم و یا نوشته مورد نظر روی ورقهی طلایی، مسی یا نقره ای (بصورت براق یا خش دار) بصورت پلاک مانند روی پایه نصب میشوند. بدنه تندیس نیز میتواند بصورت مات، شفاف و یا در انواع رنگها و در سایزهای مختلف باشد.

مزایای استفاده از تندیس با جنس پلکسی و MDF:
از جمله ویژه گی خاص تندیسهای ساخته شده با پلکسی گلس یمت تمام شده آن نیز میباشد. با توجه به مواد به کار رفته در آن هزینه ساختش بسیار مقرون به صرفه میباشد. هزینه نهایی ساخت تندیس با توجه به تعداد بالای آن نیز کاهش چشمگیری پیدا میکند. زیبایی تندیس های ساخته شده با پلکسی در کنار قیمت مناسبش باعث شده تا بهترین گذینه برای سازمانها، شرکت ها، مدارس، انجمنها، تجلیل های گروهی و… باشد. گروه تولیدی آلتین مارک تمامی سعی خود را بکار برده تا همراه با اعضای خود و با بکار بردن مواد مرغوب و باکیفیت بالا و همچنین با داشتن دستگاه پیشرفته لیزری بتواند در طراحی و ساخت تندیسها در خدمت عزیزان و مشتریانمون باشد.
شما عزیزان میتوانید از طریق ارتباط با ما تماس گرفته و با گرفتن مشاوره و دانستن هزینه نهایی تندیس های خود سفارشتان را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن سفارشتون آماده تحویل و ارسال گردد.

در پایین میتوانید نمونه تندیسهای ساخته شده رو مشاهده کنید

 

تندیس جشن فارغ التحصیلی   تندیس جشن برداشت سیب قره قرمز و ذرت بومی اهر   تندیس معلم دبستان غیر انتفاعی   تندیس سیمرغ بلورین

 

 تندیس آمادگی و دبستان غیر انتفاعی   تندیس جشنواره عکس فرش هریس   تندیس یادمان هفته مقدس   تندیس رونق تولید

 

تندیس مسایقات قهرمان قهرمانان شوت بوکسینگ   سفارش تندیس سازمان نظام مهندسی اهر   سفارش تندیس ناحیه مقاومت بسیج   تندیس شرکت نارون قره داغ

 

‫3/5 2 نظر